آیا روغن زیتون پوست را سفید میکند؟

محصولات سفید کننده پوست چگونه کار می کنند؟
اولا، بگذارید نگاه کنیم که چه چیزی باعث تقویت موثر پوست می شود. کرم های نرم کننده پوست به طور معمول در سطح و یا در لایه بالایی پوست عمل می کنند. سفید کننده های پوستی با یک یا دو روش کار می کنند:

1. رنگدانه پوست را کاهش می دهد
ملانین رنگدانه در پوست است. هر چقدر ملانین بیشتر باشد، رنگ پوست تیره تر می شود. ملانین توسط سلول ها در پوست به نام ملانوسیت ها ساخته می شود. کرم های روشن کننده روند تولید ملانین را آهسته کرده یا متوقف می کند . دیگران ملانین را از ارسال به لایه بالایی پوست متوقف می کند.

روشن کننده های پوست دائمی نیستند. این به این علت است که ملانوسیت های جدید رشد می کنند و پوست شما در طول زمان تجدید می شود.

2. افزایش لایه برداری پوست
ریزش سلول های پوستی مسن تر کمک می کند تا پوستی که در اثر آفتاب آسیب دیده است، روشن شود. لایه برداری طبیعی پوست با افزایش سن ما کاهش می یابد. برخی از روشن کننده پوست با سرعت بخشیدن به لایه برداری پوست عمل می کنند. این مسئله منجر به گردش بیشتر سلول های پوستی می شود، به طوری که سلول های سبک تر بر روی سطح پوست ظاهر می شوند.

سفید کننده های پوست و کرم ضد آفتاب
روشن کننده های پوستی ممکن است حاوی ضد آفتاب باشند تا از پوست در برابر آسیب آفتاب و برنزه شدن محافظت کنند. مواد تشکیل دهنده ای که اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید را مسدود می کنند شامل موارد زیر می باشند:
    اکسید روی
    دی اکسید تیتانیوم

روغن زیتون چیست؟
کیفیت روغن زیتون که مورد استفاده شما است. روغن زیتون از میوه درخت زیتون می آید. روغن از زیتون فشرده شده به دست می آید. همه روغن های زیتون یکسان نیستند. این فرایند بر مقدار چربی های سالم و مواد مغذی در روغن زیتون تاثیر می گذارد. حتی بر طعم تاثیر می گذارد.

     روغن زیتون فوق العاده خالص (EVOO) به صورت سرد فشرده می شود. این بدان معنی است که زیتون بدون استفاده از مواد شیمیایی یا گرما فشرده می شود.
     روغن زیتون تصفیه شده اغلب به عنوان "روغن زیتون" برچسب گذاری می شود. ممکن است روغن زیتون با مواد شیمیایی یا ترکیبی از روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی تهیه شود. این روغن خواص بهداشتی کمتری دارد.
     روغن زیتون خالص ممکن است مخلوطی از روغن زیتون با ارزش و باکیفیت باشد. این روغن اغلب با زیتون های کم رسیده ساخته می شود. این نوع روغن ممکن است در فروشگاه ها موجود نباشد.

روغن زیتون و مراقبت از پوست
روغن زیتون ممکن است برای پوست مفید باشد، هم به عنوان بخشی از رژیم غذایی و هم به عنوان بخشی از روال مراقبت از پوست.

مراقبت از پوست از طریق رژیم غذایی
تحقیقات نشان می دهد که خوردن روغن زیتون و سایر مواد غذایی با اسیدهای چرب امگا 3 باعث کاهش التهاب (قرمزی و تورم) در بدن می شود. این مسئله به جلوگیری از التهاب یا بهبود آسیب پوست کمک می کند. برای مثال، آسیب خورشید یا آسیب ناشی از افزایش سن باعث التهاب پوست می شود. این مسئله باعث ایجاد لکه های سن، خطوط نازک، چین و چروک و قرمزی می شود.

روغن زیتون در محصولات مراقبت از پوست
روغن زیتون در محصولات مراقبت از پوست و محصولات آرایشی استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده روغن زیتون در محصولات مراقبت از پوست عبارتند از:
     روغن زیتون هیدروژنه
     روغن میوه olea europaea
     اسید آلوئیت
     پتاسیم آلوئیت
     سدیم آلوئیت

روغن زیتون و سفید شدن پوست
استفاده از روغن زیتون بر روی پوست حدود 20 درصد از اشعه ماوراء بنفش (UV) مضر خورشید را مسدود می کند. این کار باعث تقویت پروتئین های طبیعی مسدودکننده آفتاب می شود. روغن زیتون حاوی چربی به نام اسکالن است. این چربی طبیعی مهمترین چربی محافظ پوست است. اضافه کردن روغن زیتون این مانع طبیعی را تقویت می کند. روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان ها است که به توقف آسیب کمک می کند. تحقیقات بیشتری بر روی مزایای آنتی اکسیدانی روغن زیتون به عنوان یک ماده غذایی یا روی پوست ضروری است.

روغن زیتون فوق العاده عالی و خالص (EVOO) دارای اثرات روشن کننده پوست می باشد. این روغن باعث کاهش ملانین یا افزایش لایه برداری پوست نمی شود. با این حال، این روغن باعث انسداد آسیب و تغییر رنگ ناشی از خورشید می شود. همچنین ممکن است قرمزی پوست و چین و چروک پوست را کاهش دهد.

روغن زیتون در انواع مراقبت از پوست و محصولات آرایشی استفاده می شود. این روغن در کرم های پوستی، مرطوب کننده ها، پاک کننده های صورت، لوسیون ها، صابون های حمام، شامپو ها و نرم کننده مو یافت می شود.

روغن زیتون دارای چندین روش مراقبت از پوست و مزایا است:
    عامل پاک کننده. این روغن اجازه می دهد آب با روغن و خاک مخلوط شود.
    امولسیون کننده. این روغن باعث می شود ترکیبات مخلوط شوند.
     مرطوب کننده. این روغن پوست را آبرسانی می کند یا یک مانع محافظ روی پوست ایجاد می کند.
    کرم ضد آفتاب طبیعی. این روغن یک مانع فیزیکی برای نور است.

لایه بردار روغن زیتون و آب لیمو
بعضی از مردم از مخلوط روغن زیتون و آب لیمو برای روشن کردن مو و پوست استفاده می کنند. آب لیمو سفید کننده پوست نیست، گرچه حاوی آنتی اکسیدان ها است که می تواند به کاهش آسیب پوستی که باعث ایجاد لکه های تیره می شود کمک کند. مکانیسم اصلی روشن کننده پوست اسید سیتریک در آب لیمو این است که به پوست کمک می کند. تمام اسیدها باعث می شوند پوست خشک شود و باعث خشکی و قرمزی پوست شوند. در هنگام ترکیب مرکبات با آفتاب، واکنش های پوستی در برخی افراد ایجاد می شود (4 نوع ماسک صورت خانگی : آسان، سریع و موثر).

روغن زیتون به عنوان پاک کننده آرایشی 
روغن زیتون را به عنوان یک پاک کننده آرایش طبیعی استفاده کنید. پد پنبه یا حوله را آغشته به روغن زیتون کنید و آرایش را پاک کنید. روغن زیتون بدون استفاده از مواد شیمیایی سخت تر پوست را تمیز می کند.

روغن زیتون به عنوان مرطوب کننده 
روغن زیتون را به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید. پنبه را آغشته به روغن زیتون کنید و پوست خشک را به آن آغشته کنید. برای پاک کردن روغن اضافی از یک حوله استفاده کنید.

عوارض جانبی روغن زیتون بر روی پوست چیست؟
حتی روغن های طبیعی غذایی در تماس با پوست می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. یک مطالعه پزشکی نشان داد که استفاده از روغن زیتون خالص روی پوست بزرگسالان به مدت چهار هفته باعث واکنش آلرژیک می شود. این حتی در بزرگسالانی اتفاق افتاد که سابقه آلرژی پوستی نداشتند.

کرم ها با روغن زیتون معمولا حاوی عصاره هستند و روغن را با سایر مواد تشکیل دهنده به تعادل می رسانند. آنها ممکن است از روغن زیتون خالص استفاده کنند. استفاده از روغن زیتون بر روی پوست اغلب ممکن است پوست را تحریک کند. این مسئله زمانی اتفاق می فتد که روغن زیتون منافذ پوست را مسدود کرده و یا دیگر روغن های طبیعی پوست را از بین ببرد.

توضیح اینکه با بهبود امکانات و تجهیزات کافی و نیروهای مجرب کافی انجام لیزر در همه روزهای هفته ( به غیر از پنجشنبه وجمعه ) با وقت قبلی از ساعت سه بعدظهر تا هشت شب قابل انجام است.

آدرس:

بلوار مرزداران بین خ ایثار واریافر
پ ۱۲۲

۴۴۲۵۵۵۵۷
Copy right 2014-2018 Dr-razi.ir| تمامی حقوق این وب سایت برای دکتر رضیعی محفوظ است

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز