هایفوتراپی(هایفو) مزایا عوارض و هزینه


فتادگی و شل شدن بافت‌های پیوندی یکی از نتایج بالا رفتن سن و گذر زمان است. هایفوتراپی بافت‌های پیوندی شل  شده را سفت می‌کند و باعث بالا رفتن و کشیده و محکم شدن ناحیه‌های شل و افتاده پوست می‌شود. لایه بافتی تحت درمان همان بافتی است که جراح زیبایی آن را در جراحی لیفت صورت یا لیفت ابرو و پیشانی می‌کشد و جابجا می‌کند. بنابراین هایفو تراپی جایگزینی مناسب برای جراحی، به ویژه برای افرادی است که آمادگی انجام جراحی ندارند یا می‌خواهند نتایج جراحی زیبا را بهبود دهند.
اگر پوستتان خسته و پیر شده و غبغبتان افتاده است و می‌خواهید بدون انجام جراحی از نتایج لیفت صورت برخوردار شوید، هایفوتراپی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. دکتر رضیعی متخصص پوست و مو در بهترین مرکز هایفو پس از بررسی وضعیت پوست پارامترهای درمان را به منظور  بالا کشیدن و سفت کردن پوست تعیین می‌کنند. نتایج هایفو ماندگار است و هر چند به تدریج آشکار می‌شود، اما چشمگیر و کاملاً رضایت‌بخش است. کارآمدی و تاثیرگذاری هایفوتراپی در جوانسازی صورت به اثبات رسیده است. برای دریافت مشاوره و مطرح کردن سوالات خود در خصوص هایفوتراپی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ – ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

هایفوتراپی (هایفو) چیست؟

در هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت استفاده می‌شود تا بافت پیوندی به شیوه‌ای ملایم و موثر هدف قرار داده شود. انرژی تولید شده پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم می‌کند. این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند و باعث جوانسازی بافت می‌شود. پوست بالغ پس از فقط یک جلسه هایفوتراپی دوباره مانند زمان جوانی شروع به فعالیت می‌کند. پس از سپری شدن چند ماه از درمان پوست صاف‌تر، سفت‌تر و روشن‌تر می‌شود. چشم‌ها جوان‌تر و بازتر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر می‌رود، چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت صاف می‌شود و منافذ کمتر می‌شود. پوست به دلیل بازیابی خاصیت ارتجاعی نرم‌تر و منعطف‌تر می‌شود.
متقاضی مناسب

متقاضی مناسب هایفوتراپی باید در بازه سنی ۴۰ تا ۶۰ سالگی پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط پوست گردن یا دور چشم ناراضی باشد. متقاضیانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار ۲ یا ۳ باره درمان از مزایای هایفو بهره‌مند شوند، هر چند نتایج به اندازه گروه اول چشمگیر نخواهد بود.
ناحیه‌های قابل درمان با هایفوتراپی

متداول‌ترین ناحیه‌های قابل درمان به روش هایفوتراپی عبارت است از:
ابرو و پیشانی
چانه
گردن
گونه
بخش پایین صورت(فک)
خط فک و غبغب
بهترین دستگاه هایفو(هایفو دابلو)

 
هایفو دابلو دستگاهی برای لیفت غیرتهاجمی صورت و کشیدن پوست صورت است که در آن از انرژی اولتراسوند برای لیفت پوست شل و افتاده استفاده می‌شود. درمان با هایفو دابلو بدون درد است و پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست. دستگاه انرژی متمرکز و با شدت بالای اولتراسوند را گسیل می‌کند و بدون برش یا آسیب زدن به سطح پوست به ساختارهای عمقی انتقال می‌دهد. به این ترتیب فرایند کلاژن‌سازی طبیعی در بدن القاء می‌شود. در نتیجه پوست به مرور سفت و کشیده می‌شود و پوست جوانی و شادابی دوران جوانی را بازمی‌یابد.
 هایفو دابلو برای درمان شل شدن و افتادگی پوست به کار برده می‌شود. این دستگاه فوق‌العاده برای لیفت ابرو کاملاً ایمن است، با بالا بردن ابروهای افتاده حالت عبوس و خسته را از چهره می‌زداید و شادابی و زیبایی را به چهره برمی‌گرداند. یک پنجم بیماران بلافاصله پس از درمان متوجه بهبود به دست آمده می‌شوند. نتایج ظرف سه هفته بهتر می‌شود. اما این پایان راه نیست، نتایج پس از سه ماه کلاژن‌سازی باز هم بهبود می‌یابد و پس از شش ماه کاملاً چشمگیر خواهد شد.
آیا هایفو را می‌توان جایگزین لیفت کشیدگی (لیفتینگ) صورت و جوانسازی محسوب کرد؟

هایفو پوست صورت جایگزین جراحی نیست و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لیفت گردن و صورت انجام دهند، اما برای جراحی آماده نیستند یا تمایلی به انجام جراحی ندارند. هایفو روشی غیرجراحی برای لیفت است که می‌توان آن را همزمان با دیگر درمان‌های غیرجراحی ضدپیری انجام داد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.
عمق‌های مختلف نفوذ هایفو

 
عمق ۱٫۵ میلی‌متر: درمان در این سطح به منظور روشن کردن پیگمانتاسیون (تجمع رنگدانه‌ها) و روشن کردن پوست انجام می‌شود. میزان ملانین پوست پس از چهار جلسه درمان‌ هفتگی هایفو در عمق ۱٫۵ میلی‌متر کاهش محسوسی می‌یابد.
عمق ۳ میلی‌متر: گرم کردن بافت در عمق ۳ میلی‌متر عموماً به منظور کشیدن و سفت کردن پوست انجام می‌شود. هایفو در این عمق ناحیه‌ای را هدف قرار می‌دهد که کلاژن ساختاری در آنجا قرار دارد و تولید کلاژن را با تحویل انرژی دقیق تحریک می‌کند.
عمق ۴٫۵ میلی‌متر: در این عمق اثر لیفتینگ به دست می‌آید. سیستم آپونوروز عضلانی سطحی (SMAS) معمولاً در این عمق قرار دارد. لایه SMAS لایه‌ای است که جراح آن را در عمل لیفت صورت محکم می‌کند. بنابراین بیمار در اثر تحریک و کشیدن لایه SMAS در عمق ۴٫۵ میلی‌متری از همان نتایج لیفتینگ برخوردار می‌شود.
مزایا

 
بلافاصله پس از هایفوتراپی نتیجه لیفتینگ صورت مشاهده می‌شود.
پس از هایفو نیازی به استراحت کردن نیست.
هایفو تهاجمی نیست.
هایفو درمانی غیرجراحی است.
هایفو کاملاً ایمن است.
لیفت ناشی از هایفوتراپی طبیعی است و نتیجه تحریک لایه‌های نگهدارنده ساختاری عمقی پوست است. واکنش بازسازی کننده و طبیعی در اثر این تحریک شروع می‌شود که به القاء رشد کلاژن جدید می‌انجامد. نتیجه نهایی لیفت و کشیده شدن پوست صورت به مرور زمان است.

درمان با هایفو تراپی


روش انجام هایفوتراپی

متخصص گرمای متمرکز را با استفاده از ابزار دستی در عمق دقیق به زیر سطح پوست می‌رساند. بیمار در طول درمان گرمایی را در عمق پوست حس می‌کند. احساس گرما علامت این است که فرایند تولید کلاژن در حال انجام است.
مدت زمان درمان
هایفوتراپی کل صورت و گردن حدود ۶۰ دقیقه طول می‌کشد، اما درمان بخشی از صورت تقریباً ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.
ایمنی هایفو
بیش از نیم قرن است که پزشکان و متخصصین در نهایت ایمنی از انرژی اولتراسوند استفاده می‌کنند. تا کنون با استفاده از هایفوتراپی هزاران درمان در سراسر جهان انجام شده است، بدون آن که عوارض جدی بروز یابد.
تعداد جلسات لازم

اکثر بیماران فقط با یک جلسه درمان به نتیجه دلخواه می‌رسند، هر چند با توجه به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش بیولوژیکی بدن به اولتراسوند و فرایند تولید کلاژن به برخی بیماران توصیه می‌شود که بیش از یک درمان انجام دهند.
زمان مشاهده نتایج

بخشی از نتایج هایفوتراپی بلافاصله پس از اتمام درمان مشاهده می‌شود، اما نتیجه نهایی لیفتینگ و کشیده شدن پوست پس از ۲ تا۳ ماه مشخص می‌شود. نتایج در این مدت به موازات تولید کلاژن جدید و محکم‌تر و جایگزینی آن بهبود می‌یابد. نتایج ظرف ۶ ماه آتی به تدریج در اثر تولید کلاژن زیر پوست بهتر می‌شود.
مدت زمان تاثیر هایفو

محکم و کشیده شدن پوست حاصل از هایفوتراپی ماندگاری یک ساله دارد، اما متاسفانه روند پیر شدن پوست توقف‌ناپذیر است. به همین دلیل درمان‌های جزئی سالانه به منظور مقابله با نشانه‌های پیری توصیه می‌شود.
دوران بهبود

بخش‌های استخوانی قدری دردناک و پوست نیز گرم است. این عوارض به محض اتمام درمان از بین می‌رود. برخی بیماران پس از هایفوتراپی با قرمزی ملایمی روبرو می‌شوند. به ندرت تعداد اندکی از بیماران با ورم، گزگز یا حساسیت به لمس مواجه می‌شوند که پس از حدود یک روز برطرف می‌شود. متخصص زیبایی توصیه‌های لازم برای مراقبت پس از درمان را به بیمار اطلاع می‌دهد.
عوارض

ناحیه درمان شده تا چند ساعت پس از هایفوتراپی قرمزی مختصری دارد، به علاوه درصد پایینی از بیماران نیز با ورم ناچیز، گزگز یا حساسیت به لمس روبرو می‌شوند. البته تمام این عوارض جزیی و موقتی هستند.
پرسش‌های رایج درباره هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟
هایفوتراپی درمان غیرجراحی و ایمنی با اولتراسوند است که با اثرات زمان و جاذبه بر روی پوست مقابله می‌کند. هایفوتراپی از واکنش ترمیمی خود بدن برای لیفت تدریجی و ملایم پوست بالای ابرو، زیر چانه و روی گردن و رفع چین و چروک ناحیه دکولته بهره می‌گیرد.
آیا هایفوتراپی را می‌توان جایگزین لیفت صورت محسوب کرد؟
در هایفوتراپی لایه عمقی پایه‌ای درمان می‌شود که در جراحی زیبایی نیز به آن پرداخته می‌شود، البته نتایج هایفوتراپی به چشمگیری و تاثیرگذاری لیفت صورت نیست. بااین حال هایفوتراپی جایگزین مناسبی برای جراحی به شمار می‌آید، به ویژه برای افرادی که آماده برای جراحی نیستند یا تمایل به بهبود نتایج جراحی زیبایی دارند.
تفاوت هایفوتراپی با لیزر درمانی چیست؟
هایفوتراپی از انرژی صوتی، یعنی امواج موثر اولتراسوند، استفاده می‌کند که با برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد می‌تواند از سطح پوست بگذرد و لایه‌ای عمقی را درمان کند. دیگر دستگاه‌های زیبایی غیرتهاجمی دارای این ویژگی نیستند. هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در لایه عمقی پوست می‌شود و به این ترتیب ظرف دو تا سه ماه آتی با لیفت قابل توجه بافت مواجه می‌شویم. حال آن که لیزر مبتنی بر انرژی نورانی است که نمی‌تواند در دمای بهینه در لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کند. بااین توصیف لیزر درمانی معمولاً فقط پوست سطحی را درمان می‌کند. ازآنجایی که هر یک از این دو تکنولوژی مشکلات پوستی خاصی را درمان می‌کند، لیزر و هایفوتراپی سازگار با یکدیگراند.
هایفوتراپی چگونه باعث تولید کلاژن می‌شود؟
ترانسدیوسر انرژی اولتراسوند متمرکز را در دمای بهینه به لایه عمقی زیر پوست می‌رساند و انرژی در عمق پوست انباشته می‌شود، در نتیجه واکنشی شروع می‌شود که پی‌آمد آن تولید کلاژن است. هایفوتراپی فرایندی طبیعی، موسوم به کلاژن‌زایی را برمی‌انگیزد که ماحصل آن ایجاد کلاژن جدید است. در این روش از هیچ کرم، ژل یا سمی استفاده نمی‌شود، هایفوتراپی صرفاً بر فرایند تولید کلاژن خود بدن متکی است و به همین دلیل نتایج آن طبیعی و قابل توجه است.
هر جلسه درمان هایفوتراپی چقدر طول می‌کشد؟
طول درمان به ناحیه مورد نظر و طرح درمان بستگی دارد. هایفوتراپی صورت و گردن معمولاً ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد، حال آن که درمان ناحیه سینه حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.
آیا برای انجام درمان باید مرخصی گرفت؟
پس از درمان هایفوتراپی نیازی به استرحت کردن نیست. بلافاصله پس از درمان می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را دنبال کنید. هایفوتراپی مراقبت پس از درمان خاصی ندارد. استفاده از کرم مخصوص ضرورتی ندارد و کافی است از همان فراورده‌های معمول مراقبت از پوست استفاده کنید. آرایش کردن نیز منعی ندارد.
بیمار هنگام هایفوتراپی چه احساسی دارد؟
هنگام رسیدن انرژی اولتراسوند به پوست، انباشته شدن مقادیر اندک انرژی را در عمق معین حس می‌کنید که در واقع علامت شروع شدن فرایند تولید کلاژن است. سطح راحتی تمام بیماران یکسان نیست، درهر حال این حس پس از توقف اعمال انرژی از بین می‌رود.
چند جلسه هایفوتراپی برای رسیدن به نتیجه دلخواه لازم است؟
اکثر بیماران فقط به یک جلسه نیاز دارند. البته تعداد جلسات درمان به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش زیستی به انرژی اولتراسوند و واکنش تولید کلاژن در بدن هر بیمار بستگی دارد؛ به برخی بیماران توصیه می‌شود که درمان را چند بار تکرار کنند. چون پوست دائماً در حال پیر شدن است، هایفوتراپی باید در آینده برای مقابله با آثار پیری تکرار شود.
هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟
متقاضی ایده‌آل هایفو فردی است که از شل شدن و افتادگی ملایم تا متوسط پوست خود ناراضی است و با مشکلاتی مانند افتادگی ابرو، شل شدن پوست گردن، افتادگی غبغب و ایجاد خطوط و چروک روی سینه مواجه شده است. البته بهترین روش برای اطمینان از مناسب بودن درمان مشاوره با متخصص است.
هزینه هایفوتراپی چقدر است؟
هزینه هایفو به بزرگی ناحیه درمان بستگی دارد.
آیا هایفوتراپی ایمن است؟
بیش از ۲۵۰۰۰۰ درمان هایفوتراپی در نهایت ایمنی در سراسر جهان انجام شده است. انرژی اولتراسوند بیش از ۵۰ سال است که در پزشکی کاربرد داشته و هیچ مشکل خاصی را ایجاد نکرده است.
عوارض هایفو چیست؟
در ابتدا پوست قدری برافروخته و قرمز می‌شود که معمولاً محدود به طول درمان است، هرچند رفع شدن آن گاهی بیشتر طول می‌کشد. قرمزی پوست در اکثر موارد پس از چند ساعت برطرف می‌شود. برخی بیماران با ورم، سوزش یا حساسیت به لمس مختصری روبرو می‌شوند که البته موقتی است. کبودی یا بی‌حسی موقتی ناحیه‌های کوچک پوست نیز از عوارض هایفوتراپی است که چندان شایع نیست. مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض نادری وجود دارد که متخصص آنها را قبل از شروع درمان به بیمار اطلاع می‌دهد.
نتایج چه مدت پس از هایفوتراپی مشخص می‌شود و ماندگاری آنها چقدر است؟
نتیجه اولیه بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است، اما مشخص شدن نتیجه نهایی دو تا سه ماه زمان می‌برد، چون بدن برای تولید کلاژن و بازسازی پوست نیاز به زمان دارد. ازآنجایی که هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در بدن می‌شود، ماندگاری نتایج به خود بیمار بستگی دارد. هایفوتراپی کلاژن جدید را داخل بدن تولید می‌کند، اما فرایند طبیعی افزایش سن تعیین می‌کند که نتایج تا چه زمانی باقی خواهد ماند.
تفاوت هایفوتراپی با سایر روش های جوانسازی مثل RFفراکشنال و CO2فراکشنال
 
هزینه هایفو تراپی در مناطق مختلف صورت و گردناگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید

توضیح اینکه با بهبود امکانات و تجهیزات کافی و نیروهای مجرب کافی انجام لیزر در همه روزهای هفته ( به غیر از پنجشنبه وجمعه ) با وقت قبلی از ساعت سه بعدظهر تا هشت شب قابل انجام است.

آدرس:

بلوار مرزداران بین خ ایثار واریافر
پ ۱۲۲

۴۴۲۵۵۵۵۷
Copy right 2014-2018 Dr-razi.ir| تمامی حقوق این وب سایت برای دکتر رضیعی محفوظ است

طراحی و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز